Міжнародна діяльнясть

Міжнародну діяльність кафедри БПБВ спрямовано на інтеграцію освітніх послуг та наукового потенціалу у міжнародну університетську спільноту.

Головними напрямами діяльності кафедри в сфері міжнародного співробітництва є :

співпраця з міжнародними освітніми установами;

пошук, вивчення і застосування кращого закордонного досвіду наукової, навчальної  та культурно-виховній роботи;

залучення до участі у міжнародних проектах здобувачів та викладачів та розширення мобільності;

організація стажувань, підвищення кваліфікації викладачів кафедри;

адаптація до європейських та світових стандартів із збереженням кращих напрацювань національної освіти;

популяризація та підвищення іміджу кафедри та університету серед міжнародної університетської спільноти.

Кафедра розширює міжнародні контакти зі спорідненими кафедрами європейських університетів з метою обміну науковим досвідом, презентацією наукових власних досліджень. В рамках підписаних угод про співпрацю між університетами здійснюється міжнародне співробітництво з колегами із Університету Гайзенхайма (Німеччина).

З 2020 року здобувачі та викладачі кафедри приймають участь за програмою Erasmus+. Зокрема, в рамках академічної мобільності студенти бакалаврату та магістратури навчалися та опановували дисципліни протягом одного семестру або одного року в університеті Гайзенхайма. Викладачі кафедри приймали участь в літніх школах, які організовував цей університет. Професорка кафедри Марина Білько приймала участь у тижні персоналу для партнерів-університетів.

Завдяки контактам викладачів кафедри з представниками посольства Франції в Україні студенти мають можливість приймати участь у міжнародних конкурсах. Так, у лютому 2023 р. здобувачі другого курсу вибороли честь представляти Україну в конкурсі в м. Париж (Франція) серед молодих пошановувачів вина та посіли 10-те місце серед 70-ти претендентів із різних Європейских країн.

Основними напрямами міжнародної співпраці членів кафедри є їхня участь у міжнародних наукових конференціях, семінарах та форумах, публікації в зарубіжних колективних монографіях та міжнародних наукових журналах, підвищення кваліфікації через проходження міжнародного стажування, що сприяє зростанню наукового потенціалу кафедри. Члени кафедри залучають до наукових робіт здобувачів з публікацією сумісних праць в іноземних виданнях.

Для здобувачів кафедра організує гостьові-лекції закордонних науковців та провідних спеціалістів галузі. Зокрема, лекція доктора Андрія Тарасова університету Гайзнхайму (Німеччина), провідного наукового співробітника наукового центру досліджень та розвитку бізнес-групи компанії «Muller» Оксани Носик (Німеччина).

    Насичене життя здобувачів кафедри біотехнології продуктів бродіння і виноробства в Університеті Гайзенхайм (Німеччина) в рамках програми мобільності Erasmus+

        Завершився черговий навчальний рік для студентки кафедри біотехнології продуктів бродіння і виноробства Владислави Мильникової, яка навчалася в Університеті Гайзенхайм (Німеччина) за програмою «Wine Business» у рамках мобільності проєкту Erasmus+.

       Це був надзвичайно насичений рік, що поєднував інтенсивне навчання з новими знайомствами зі студентами з усього світу та викладачами міжнародного рівня. «Це була унікальна можливість пізнати інший стиль життя й здобути незабутній досвід», — ділиться Владислава. — «Програма мобільності стала поштовхом для мого професійного та наукового розвитку, допомогла чіткіше визначитися зі спеціальністю та майбутніми цілями. Найбільше мене привабив університет з його захопливими курсами та можливістю зануритися в іншу культуру, отримуючи безцінний міжнародний досвід».

        У рамках мобільності Владислава мала нагоду відвідати безліч куточків Німеччини та Європи, а також взяти участь у численних заходах. Своє навчання вона розпочала із знайомства з Університетом Гайзенхайм, розташованим у виноробному регіоні Рейнгау (Rheingau), відомому як батьківщина сорту винограду Рислінг (Riesling). На території університету функціонує власний винзавод, де студенти мають змогу здобувати практичні навички. Крім того, Владислава разом із іншими студентами брала участь у фестивалях, організованих університетом.

       Особливо захопливим стало відвідування світової виставки вина «Prowine», де Владислава зустріла й українські вина. Крім того, разом зі студентами та викладачами вона побувала в регіоні Шампань (Франція), де мала можливість відвідати сім відомих будинків шампанського.

    Мобільність в Університеті Гайзенхайм відкриває перед здобувачами нові перспективи, допомагає знаходити друзів, пізнавати нові культури, вивчати іноземні мови та розширювати світогляд.

       Варто зазначити, що Владислава — шоста студентка кафедри, яка скористалася можливістю участі у програмі мобільності з Університетом Гайзенхайм. У 2024-2025 навчальному році, після подовження договору про співпрацю з університетом, конкурс виграла Елеонора Суперека, яка вже готується вирушити до Німеччини!

Добрий день! Мене звати Злата Присяжнюк, я навчаюся на другому курсі ННІХТ «Харчові технології та інженерія». Сьогодні я вам розповім про мій унікальний досвід навчання, як Еразмус+ студент у Німеччині у мальовничому місті Гайзенхайм. Одразу хочу сказати, якщо у вас з'явитися можливість поїхати за кордон по обміну, не втрачайте її.

І так, тепер трохи розповім про саме місто. Гайзенхайм - невеличке студентське містечко, де і розташований Hochschule Geisenheim University, між річкою Рейн та виноградниками Рейнгау. Також він відомий, як дім Ріслінгу - основного німецького білого сорту винограду і типу вина.

В університеті на вас чекає дуже багато цікавого. Ви познайомитесь зі студентами з більш ніж 50 країн. Усі професора та робітники зацікавлені у вашому прогресі, тому завжди готові допомогти з усіма складностями та в адаптуванні тут. Окрім цікавих лекцій, ви познайомитесь з практикою та сенсорною оцінкою вина. Також проходять різноманітні заходи, де можна відвідати нові місця та продегустувати вино. Тут я познайомилася із дівчатами та хлопцями з різних країн, знайшла багато нових друзів, з якими ми ділимося нашим унікальним досвідом.

На останок, хочу подякувати нашому університету за таку можливість!

Я, Мильнікова Владислава, студентка третього курсу, кафедри Біотехнології Продуктів Бродіння і Виноробства, навчаюсь у Німеччині за програмою Еразмус+ на факультеті міжнародного винного бізнесу “International Wine Business”. Насамперед хочу висловити вдячність викладачам за підтримку і чудову підготовку, нашому університету та Hochschule Geisenheim University за унікальну можливість навчатися за мобільністю, набратися досвіду, обмінюватись набутими навичками з однодумцями та перейняти знання досвідчених викладачів університету Ґайзенхайму з усіх куточків світу. 

        Що стосується навчального процесу, лекції розроблені таким чином, щоб студенти краще та легше сприймали матеріал, але звичайно ж кожен має виділити час на самостійне проходження матеріалу. Окрім лекцій на Вас чекають цікаві семінари, які проводяться у спеціально для цього оснащених  сенсорних класах з новим обладнанням. 

   Надзвичайно вдячна НУХТу за неймовірний досвід та можливість!