КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ ПРОДУКТІВ БРОДІННЯ І ВИНОРОБСТВА


Facebook

08 квітня 2024 року на кафедрі біотехнології продуктів бродіння і виноробства відбулася зустріч здобувачів третього курсу ННІХТ з представниками підприємства ТОВ "ЛВН ЛІМІТЕД" Nemiroff. 

Разом із викладачами кафедри, на зустрічі також була присутня директорка ННІХТ Оксана Кочубей-Литвиненко.

HR-менеджер компанії Оксана Терещенко детально ознайомила присутніх з історією, основними етапами розвитку і сьогоденням підприємства. Головний технолог Валерій Шевчук (випускник кафедри біотехнології продуктів бродіння і виноробства) детально  ознайомив присутніх із основними технологічними етапами, які використовує підприємство ТОВ "ЛВН ЛІМІТЕД" Nemiroff на даний час.

В ході обговорення наданих матеріалів та інформації від представників  ТОВ "ЛВН ЛІМІТЕД" Nemiroff, здобувачі та викладачі мали змогу поставити запитання. Це стосувалося не тільки різноманітних технологічних аспектів, а й змоги проходження виробничої практики та подальшого працевлаштування. 

Представники компанії "ЛВН ЛІМІТЕД" Nemiroff радо відповіли на всі поставлені запитання і в свою чергу готові надати можливість нашим здобувачам у проходженні професійної і переддипломної практик з подальшим працевлаштуванням. Також було домовлено про відвідування здобувачами даного підприємства до кінця навчального року.

Всі присутні  залишилися задоволені від даної зустрічі.

04 квітня 2024 року відбулася екскурсія на ДП "ЧЕРВОНОСЛОБІДСЬКИЙ СПИРТЗАВОД".

Здобувачі 3-го курсу (група ТБ-3-8), які проходять підготовку на випусковій кафедрі біотехнології продуктів бродіння і виноробства за спеціальністю 181 "Харчові технології" за освітньою програмою "Харчові технології та інженерія" мали можливість відвідати один із прогресивних спиртових заводів України. Історія заводу розпочинається з 1881 року.

Варто відмітити, що ДП "Червонослобідський спиртзавод" одним із перших почав застосовувати низькотемпературну схему розварювання замісу із крохмалевмісної сировини із застосуванням концентрованих ферментних препаратів селективної дії. Крім того, на підприємстві використовується сучасна автоматизація та комп'ютеризація технологічних процесів.

На сьогоднішній день Червонослобідський спиртовий завод - сучасне підприємство з високою культурою виробництва. Завод має добре розвинену інфраструктуру та власний автотранспорт. Кваліфікованість інженерно-технічного персоналу, його новаторство, вміння працювати по-новому звели до мінімуму залежність підприємства від зовнішніх факторів виробництва та управління.

На підприємтсві виробляється спирт сортів "Вищої очистки", "Екстра", "Люкс", "Пшенична сльоза", а також побічна продукція: фракція головна етилового спирту, сивушне масло. Супутньою продукцією на підприємтстві є зріджений діоксид вуглецю та нативна зернова барда.

Екскурсію проводив Бальоха Іван Дмитрович (випускник кафедри біотехнології продуктів бродіння і виноробства), який давно працює на підприємтсві і досконало володіє технологією та обізнаний з особливостями одержання спирту підвищеної якості. Спочатку здобувачі познайомилися із структурою виробництва, відвідали основні цехи виробництва спирту, а потім завітали до виробничої лабораторії, де мали можливість поспілкуватися із завідувачем лабораторією і побачити сучасне обладнання та устаткування, яке дозволяє швидко визначати мікрокомпоненти у напівпродуктах спиртового виробництва та готовій продукції.

Підприємство готове надати можливість нашим здобувачам у проходженні професійної і переддипломної практик з подальшим працевлаштуванням. Здобувачі третього курсу ННІХТ залишилися задоволені від спілкування із фахівцями ДП "Червонослобідський спиртзавод".

Керівництво університету дякує за гостинність та висловлює глибоку повагу!

   Кафедрою біотехнології продуктів бродіння і виноробства була організована зустріч здобувачів другого курсу ННІХТ з представниками відомого підприємства ТОВ "ЛВН ЛІМІТЕД" Nemiroff. 

   Дане підприємство - український виробник алкогольних напоїв, заснований у 1992 році. Продукція продається у понад 80 країнах світу.  Компанія входить до трійки світових лідерів, що постачають свою продукцію у магазини безмитної торгівлі (Duty Free). Бренд займає 40 % експортованих з України горілчаних напоїв. Компанія є експортером № 1 усіх горілчаних напоїв з України та входить до 100 найбільших платників податків України.

   У ході зустрічі HR-менеджер компанії Оксана Терещенко детально ознайомила присутніх з історією, основними етапами розвитку і сьогоденням підприємства. Завідуючий виробництвом Олександр Іванусенко (випускник кафедри біотехнології продуктів бродіння і виноробства) надав інформацію з приводу основних технологічних етапів, які використовує підприємство ТОВ "ЛВН ЛІМІТЕД" Nemiroff на даний час.

   Компанія "ЛВН ЛІМІТЕД" Nemiroff готова надати можливість нашим здобувачам у проходженні професійної і переддипломної практик з подальшим працевлаштуванням. Здобувачі другого курсу ННІХТ залишилися задоволені від спілкування із представниками "ЛВН ЛІМІТЕД" Nemiroff.


Засідання робочої групи ОПП 

"Технології продуктів бродіння і виноробства"

   24 січня 2024 року відбулось засідання робочої групи освітньо-професійної програми "Технології продуктів бродіння і виноробства". Гарант програми, проф. Віталій Прибильський ознайомив присутніх із вимогами до слкадання нової редакції ОПП та її затвердження. 

Обговорено питання складу робочої групи, порядок формування вибіркових дисциплін із каталогу освітньої програми, доцільність перенесення вибіркових дисциплін і переддипломної практики у другий семестр. Завідувач кафедри Анатолій Куц звернув увагу присутніх на особливостях навчального процесу у 2024-2025 н.р., зокрема перенесення захисту кваліфікаційних робіт магістрантів на грудень 2024 р.". 

   "Нещодавно відбувся бізнес-семінар «Напої України 2023», організований компанією Marko Pack Agency. У роботі семінару прийняли участь професор кафедри біотехнології продуктів бродіння і виноробства Віталій Прибильський, доцент Ірина Бабич та доцент кафедри готельно-ресторанної справи Ольга Дулька. У доповіді доц. Ольги Дульки та проф. Віталія Прибильського "Перспективні технології безалкогольних ферментованих напоїв" йшлося про новітні технології ферментованих напоїв - квасу, комбучі, рисового грибу та їх впровадження на харчових підприємствах України, зокрема у крафтових виробництвах." 

30 жовтня на кафедри біотехнології продуктів бродіння і виноробства НУХТ у рамках гостьової лекцій з дисципліни Технології продуктів спиртового бродіння, «Технологія пива» було запрошено керівника проектів «Власні броварні Сільпо». Віктора Ващука на запрошення доцента кафедри Романа Мукоїда.

Темою лекції стало питання «Сучасний стан і перспективи виробництва пива в Україні та світі». Розкриття теми, опираючись на власний досвід і напрацювання доповідача дозволило на конкретних прикладах проаналізувати стан ринку країни, динаміку його розвитку, зокрема, перспектив співпраці з провідними країнами ремісничого виробництва пінного напою. Важливість співпраці пивних спільнот, яка спрямована на популяризацію і відзначення українських броварень і продукту є невід’ємною частиною шляху до світового визнання українського пива.

Зупинився на культурі споживання пива, що є ще однією проблемою в Україні, в той час як у Чехії, Бельгії Німеччині та інших країнах виробництво пива є шанованим бізнесом, що підтримується місцевими органами влади. Лектор наголосив на тому, що необхідно підтримувати культуру споживання пива. Крафт в Україні на сьогоднішній день займає 4%.

За останні роки значно змінилася культура споживання пива і буде змінюватися і надалі, а отже виробники мають скористатися цим шансом аби створити власні конкурентні сорти крафтового пива.

Найактивнішому здобувачу від В. Ващука по закінченню лекції було презентовано пляшку пінного напою «Cantillon» Rose de Gambrinus.

            Здобувачі третього курсу Навчально-наукового інституту харчових технологій груп ТБ-3-8 та ТБ-3-9ск, відвідали сучасну міні-пивоварню Varvar brewery 17 жовтня, в рамках дисципліни технологія пива.

        Детальну поетапну екскурсію провела головний мікробіолог Olena Derii. Зазначимо, що технологи, лаборант-мікробіолог міні-пивоварні Lisopylka є випускниками. Кафедра біотехнології продуктів бродіння і виноробства.

             В ході екскурсії студентам розповіли про сировину, яку використовують для виготовлення пива, продемонстрували сучасне обладнання очистки води для малого підприємства, ознайомилися з роботою бродильних установок, систем фільтрації, лінії розливу та складом готової продукції.

           На сьогоднішній день на міні-пивоварні випускають близько 12 сортів пива, а також виготовляє лімітоване пиво, з витримкою у бочках з під віски та бурбону. Студенти мали змогу продегустувати п’ять сортів: Captain Salt з томатним соком,Citra APA з хмелем Цитра, Milk Stout, Golden Ale, Blanche de Blanche з апельсиновою цедрою і коріандром.

        Важливою особливістю продукту є цікаві виражені смакові і ароматичні профілі. Метою проведення дегустації, було ознайомлення майбутніх працівників галузі з сучасним асортиментом крафтових пивоварень, представлених на полицях провідних мереж. Результатом екскурсії було ознайомлення з роботою, обладнанням і асортиментом міні-пивоварні, особливостями технології виготовлення крафтового пива

Виїзне засідання викладачів кафедри на підприємстві виробництво Комбучі

       Кафедра біотехнології продуктів бродіння і виноробства і виноробства провела виїзне засідання на підприємстві виробництва Комбучі Spraga Ukraine , на якому працюють більшість випускників кафедри та НУХТ. Директор по виробництву комбучі Yevhenii Khromets, провів змістовну екскурсію по всьому технологічному процесу.

        Головний технолог Назар Косіковський розказав про плани на отримання нових видів Комбучі. Асортимент готової продукції вражає: від класичної до впровадження різних смаків, в зв'язку з потребами споживачів. Ферментовані напої Комбуча чітко корелюють з здоровим харчуванням і це однозначно потрібно нашій країні.

             В кінці екскурсії була проведена дегустація з дегустаційними листами куди всі без винятку, записали об'єктивні результати дегустації.

Завідувач кафедри Анатолій Куц подякував за гостинність нашим випускникам і запропонував співпрацю з кафедрою по науковому напрямку.


В рамках дисципліни "Вступ до харчових технологій: теоретичні і практичні аспекти здобувачі першого курсу Навчально-наукового інституту харчових технологій  разом із доц. кафедри біотехнології продуктів бродіння і виноробства Миколою Бондарем відвідали сучасну крафтову пивоварню BeerMaster, що знаходиться у ТРЦ « Respublica».

Детальну поетапну екскурсію провів Олександр Руденко випускник нашої кафедри, а нині головний технолог цієї пивоварні. 

Під час проведення екскурсії здобувачі ознайомилися з основними видами сировини для виготовлення крафтових видів пива, обладнанням, яке використовує дана пивоварня. Відвідали технологічну лабораторію і ознайомилися із сучасними приладами для визначення фізико-хімічних показників сировини і готової продукції. Після цього, звичайно було проведено навчальну дегустацію солоду, хмелю та деяких сортів безалкогольного пива. 

Здобувачі залишилися задоволеними проведеною екскурсією і дуже вдячними всім працівникам пивоварні.

Відкрита лекція

   Сьогодні 2 жовтня 2023р., на кафедрі біотехнології продуктів бродіння і виноробства, доцент  Микола Васильович Бондар провів відкрите заняття з дисципліни «Інтелектуальна і промислова власність» для здобувачів ОС «Магістр» факультету БТЕК. Тема заняття: Право інтелектуальної власності в Україні.

    Були присутні групи  ПФБ-1-1М; ЕК-1-3М та викладачі кафедри.

   Лектор зупинився ґрунтовно на  майнових і немайнових правах, об'єктах та суб'єктах права інтелектуальної власності, системі законодавства у сфері інтелектуальної власності, структурі державної системи правової охорони інтелектуальної власності.

    Магістранти жваво занотовували все необхідне, брали участь у дискусії і в кінці лекції подякували М.В.Бондарю за змістовний і цікавий матеріал.

Здобувачі третього курсу Навчально-наукового інституту харчових технологій груп ТБ-3-8 та ТБ-3-9ск, разом зі куратором доц. кафедри біотехнології продуктів бродіння і виноробства Романом МУКОЇДОМ відвідали сучасну крафтову пивоварню BEERMASTER BREWERY, що знаходиться у ТРЦ « Respublica».

Детальну поетапну екскурсію провів Олександр РУДЕНКО головний технолог цієї пивоварні, який є випускником кафедри БПБВ.

У ході екскурсії здобувачам розповіли про основну сировину для виготовлення пива, провели навчальну дегустацію солоду і хмелю. Описали та продемонстрували, як працює обладнання. Познайомили студентів зі світовими тенденціями, та різницею між підприємствами, що працюють з великими потужностями і крафтовим виробництвом.

          Продегустували найпопулярніші зразки, що є топом серед купуємої продукції. Також, наша екскурсія мала змогу спробувати більш екзотичні та лімітовані сорти пива. Пивоварня застосовує усю фантазію своїх робітників на повну, тому здобувачі спробували пиво, настояне в бочках, пиво з додаванням гарбузової та персикової сировини, охмеленне пиво за технологією холодного охмелення сорт IPA, подвійне охмелення та інші, не менш цікаві та смачні зразки. BeerMaster має багато сезонних та, навіть, лімітованих випусків, і ще багато ідей для реалізації. 

    11 жовтня здобувачі першого курсу навчально-наукового інституту харчових технологій НУХТ ознайомилися з технологією комбучі.

    Відвідати підприємство «Еat easy» було  надано випускниками кафедри біотехнології продуктів бродіння і виноробства, а нині директором з виробництва Євгеном Хромцем та головним технологом даного підприємства      Назаром Косіковським. Здобувачі разом із доцентом кафедри біотехнології продуктів бродіння і виноробства Миколою Бондарем мали змогу ознайомитися з історією створення даного підприємства та різними технічними питаннями, з якими ознайомив Євген Хромець.  Технологічні аспектами та пов'язані з цим питання детально розповів і показав в умовах підприємства Назар Косіковський. Також здобувачі ознайомилися з роботою виробничої лабораторії.

     Після проведеної екскурсії,  відбулася дегустація готової продукції багатьох зразків.

   Здобувачі залишилися задоволеними відвідуванням підприємства та вдячними всім співробітникам.

Г Р А Ф І К

проведення відкритих занять 

2 жовтня 2023 року о 950-1110доц. Бондар М.В. лекція

Назва навчальної дисципліни:   Інтелектуальна  та промислова власність


12 жовтня 2023 року о 1320-1440 доц. Романова З.М. лекція

Назва навчальної дисципліни:   Інжиніринг харчових виробництв. Модуль 2. Технологічне проектування