19 червня кафедра біотехнології продуктів бродіння і виноробства прийняла естафету гостинності у кафедри процесів і апаратів харчових виробництв і також приймала доктора Wang Deliang, докторів Luan Chunguang, Hao Feike і Han Xinglin з Китайського національного науково-дослідного інституту харчової промисловості і ферментів (м. Пекін).

Завідувач кафедри Анатолій Куц і професор Валентина Кошова розповіли про історію кафедри та її традиції, про наукові школи й наукові розробки і їх впровадження у виробництво (й не лише на теренах України!), а також ознайомили гостей із обладнанням лабораторій кафедри. Спілкуватися було легко – доцент Петро Бойко взяв на себе місію перекладача, тому спілкування відбувалося невимушено і плідно.

Співробітники кафедри Борис Роздобудько, Петро Бойко, Роман Мукоїд провели дегустацію крафтового пива, розробленого і впровадженого в умовах виробництва на міні-броварні (директор – Борис Роздобудько).

Під час спілкування з китайськими колегами наші фахівці дізналися, що доктор Wang Deliang та його команда займається дослідженнями технології пивоваріння, безалкогольних і міцних напоїв, у їх інституті створений дослідницький центр тренінгу студентів. Також доктор Wang займається презентацією технологічних новацій європейських країн фахівцям Китаю. Коло питань, що розглядається китайськими науковцями: ферментовані напої, обладнання для крафтових пивоварень, перевірка якості алкогольних напоїв, безпечність і якість продукції пивоваріння, органолептичне оцінювання алкогольних напоїв, тощо.

На завершення, сторони домовилися про обмін науковою інформацією та участь у наукових конференціях.