Співробітники кафедри біотехнології продуктів бродіння і виноробства на чолі з завідувачем Анатолієм Куцом відвідали одне з місць, де традиційно виготовляються якісні і відомі у всьому світі алкогольні напої – Немирів. Статус бренду «Nemiroff» набув тільки 25 років тому, в 1992 році. Тоді в Україні з’явилося одне з перших підприємств з іноземними інвестиціями з виробництва горілки. А трохи пізніше - інноваційний завод, збудований за світовими стандартами, що забезпечує максимальну якість алкогольної продукції.

Ознайомитись із відомим  підприємством викладачів запросили випускники кафедри 2001 року випуску. Завідувач виробництва Олександр Іванусенко, головний технолог Валерій Шевчук і помічник головного технолога Олена Іванусенко гостинно познайомили  з історією підприємства, традиціями виробництва своїх напоїв.

Перша письмова згадка про немирівську горілку датується ще 1752 роком. З 1872 року до початку ХХ століття виготовленням і продажем спиртних напоїв у Немирові завідувала княгиня Марія Щербатова (уроджена Строганова). Їй вдалося розвинути виробництво до таких масштабів, що щодня Немирівський винокурний завод виробляв 5 тис. півлітрових пляшок. Місцева горілка стала спочатку конкурентним, а потім і експортним товаром. Досягти такого успіху вдалося завдяки відмінній якості спирту. На всіляких виставках і ярмарках продукція з Немирова отримувала незмінно високі оцінки і нагороди.

У 1992 році завод запрацював під брендом «Nemiroff». Напрацьовані поколіннями рецепти заграли по-новому, запущені на надсучасних німецьких виробничих лініях «Kronos».

У 1998 вперше в світі на ринок вийшла авторська горілка з унікальною рецептурою «Nemiroff» – «Українська медова з перцем», яку було прийнято возити з собою за кордон, як національний сувенір.

Пізніше «Nemiroff» був включений до Світового клубу мільйонерів (Велика Британія), в який входять алкогольні бренди, річний обсяг продажів яких перевищує мільйон кейсів (9-літрових ящиків). У наш час близько 40% всієї експортованої з України горілки - виробництва «Nemiroff». Компанія входить до топ-3 постачальників горілки в магазинах безмитної торгівлі «Duty Free» в світі, а її продукція лише за останні 10 років завоювала більше 60 медалей і нагород.

Завідувач лабораторії Оксана Зозуля (також наша випускниця) продемонструвала сучасне обладнання лабораторії, де здійснюється контроль основної сировини, сортівки та  готового продукту.

На завершення  відбулася дегустація виробів підприємства, яку провела випускниця нашої кафедри, провідний хімік Лілія Непийвода.

Професорсько-викладацький склад, завідувач лабораторії та лаборанти плідно спілкувалися з працівниками, отримали вичерпну фахову інформацію від спеціалістів підприємства і, як вдячність, на згадку Анатолій Куц подарував книгу авторського колективу вчених викладачів.

Цікаво, що «Nemiroff» невпинно розвиває не тільки власний бізнес, а й барну культуру України. Команда барменів «Nemiroff Bar Crew» доводить, що горілка - це не вульгарно, а складні рецепти смачніше банального «горілка/тонік».