Відбулося засідання Президії НААН України, на якому розглядалася актуальна тема «Вино і здоров’я людини: біохімічні, екологічні та соціальні аспекти». У засіданні та в обговоренні взяла участь доцент кафедри біотехнології продуктів бродіння і виноробства Марина Білько, яка розповіла про корисні властивості червоних столових натуральних вин і вермутів, їх вплив на організм людини та необхідність консолідації установ із метою спільних досліджень для популяризації культури та норм споживання вин та їх корисності.

Із основною доповіддю виступив директор ННЦ «Інститут виноградарства і виноробстві ім. В.Є Таїрова» В’ячеслав Власов, який відзначив актуальність питання щодо впливу винограду та вина на біохімічні та клінічні показники при лікуванні захворювань серцево-судинної системи та організму в цілому, зазначив, що збільшення виробництва та споживання вина є підґрунтям ампело- та енотерапії в Україні.

У загальному обговоренні проблеми взяли участь начальник відділу розвитку садівництва, виноградарства та виноробства Міністерства аграрної політики та продовольства України Віктор Костенко, професор, провідний науковий співробітник відділу вітамінів та коензимів Інституту біохімії ім. О.В. Паладіна НАН України Тамара Кучмеровська, президент Українського Бюро винограду та вина Іван Плачков, генеральний директор корпорації «Укрвинпром» Володимир Кучеренко.

Було прийняте рішення про розроблення рекомендацій та правил щодо споживання вин на основі результатів досліджень вітчизняних наукових установ і досвіду провідних виноробних країн світу, та підготовку звернення до НАН України щодо розроблення загальнодержавної дослідницької програми з ампело- та енотерапії.