Міжнародні зв‘язки кафедри біотехнології продуктів бродіння і виноробства з навчальними закладами  та організаціями інших країн характеризуються трьома основними напрямками: підготовка фахівців для зарубіжних країн, міжвузівське співробітництво із зарубіжними ВНЗ–партнерами і виконання та впровадження результатів сумісних наукових досліджень на  закордонних підприємствах.

Кафедра біотехнології продуктів бродіння і виноробства постійно проводить підготовку спеціалістів для таких країн, як Молдова, Білорусь, Грузія, Азербайджан, Туркменістан шляхом навчання громадян цих країн за денною та заочною формою навчання.

Щорічно викладачі кафедри перебувають у науково-творчих і ділових зарубіжних відрядженнях.

Протягом зазначеного періоду доц. Бойко П.М. і проф. Шиян П.Л. разом з керівними працівниками концерну Укрспирт приймали участь у зустрічах, переговорах, взаємних візитах на підприємства спиртової промисловості за участю фахівців та керівників компаній різних країн світу. Тематика – впровадження інноваційних технологій виробництва спирту етилового різного цільового призначення, утилізації відходів спиртового виробництва, а також державне регулювання обігу спирту етилового.

Загалом співпраця здійснювалася з компаніями та державними структурами країн Європи (Австрія, Бельгія, Великобританія, Італія, Німеччина, Нідерланди, Польща, Словаччина, Туреччина, Угорщина, Швейцарія, Швеція), США, Канади, Бразилії та Японії.

Співпраця  щодо розроблення та впровадження у виробництво з реалізацією готової продукції інноваційних технологій виробництва спирту етилового різного цільового призначення (ректифікованого, для технічних потреб та біоетанолу): виробництво спиртових бражок з підвищеним вмістом спирту з використанням нових ферментних препаратів, зміна режимів брагоректифікації залежно від необхідних якісних показників готової продукції, когенерація енергії тощо відбувалася зокрема з компаніями «Neuber» (Відень, Австрія), «Tegaferm Holding GmbH» (Відень, Австрія), «Donau Chemie» (Відень, Австрія), «Eurol» (Рід Іннкрейс, Австрія), «Frio Clean» (Трайскірхен, Австрія) «Alcogroup» (Ьрюсель, Бельгія), «Shell Chemicals Europa B.V.» (Нідерланди), «Petrochem Carless» (Антверпен, Бельгія) «Sasol Germany GmbH» (Марл, Німеччина), «ChemCycle Bitterfeld GmbH» (Грапін, Німеччина), «Eridania» (Гланд, Швейцарія), «Noble Resources SA» (Лозанна, Швейцарія), «Vertical» (Женева, Швейцарія), «Siemens Financical Services GmbH» (Ерланген, Німеччина), «Elastik» (Богдановіце, Словаччина,), «Gyor distillery» (Дьор, Угорщина), «Silcompa» (Корреджіо, Італія), «Naftimex» (Краків, Польща),  «Kolmar» (Лондон, Великобританія), «Task» (Варшава, Польща),  «Uni-Chem» (Варшава, Польща),  «Solveco» (Варшава, Польща),  «Solvadis» (Вроцлав, Польща) та іншими.

Питання утилізації відходів спиртового виробництва, зокрема виробництва біогазу з зернової  після спиртової барди та повної очистки стічних вод опрацьовувалися з компаніями «Biosystem» (Стокгольм, Швеція), «Marubeni» (Токіо, Японія) «JGC Corporation» (Йокогама, Японія) та «Kubota» (Токіо, Японія).

В  рамках участі у щорічних міжнародних конференціях з виробництва та використання біоетанолу в США та Канаді, які проводяться під егідою асоціації губернаторів штатів, що підтримують використання біоетанолу як моторного палива, відвідано низку біоетанольних заводів з метою ознайомлення з сучасними технологіями комплексної переробки сировини та утилізації відходів при виробництві біоетанолу.

Також важливим питанням було вивчення принципів державного регулювання виробництва та використання біоетанолу в США, Канаді та Бразилії. Під час конференцій відбувалися зустрічі з фахівцями компаній з виробництва як власне біоетанолу, так і необхідного технологічного та енергетичного обладнання, з представниками університетів та офіційними особами з урядів штатів.

Крім США, відвідано ряд спиртових заводів в  Європі, Бразилії та Японії.

На запрошення Постійного Представництва України при ЄС за участю голови Представництва у Брюсселі проведено консультації щодо можливості спільного виробництва та поставок до ЄС продукції спиртових заводів України.

Асоціацією відкриття французьких вин країнами Центральної й Східної Європи «VIN» разом із Союзом виноробів Криму була організована професійна поїздка у Францію для ознайомлення виноробів України з винами французьких регіонів і їхнім виробництвом, а також з виноробним утворенням, в якій прийняли участь доценти кафедри.

Результати науково-дослідної роботи щорічно експонуються на виставках різного рівня і доповідаються на Міжнародних та республіканських науково-технічних конференціях.